Windows Server “8″ için 8 Neden!

Makaleyi;

Bu mükemmel çözümü test etmeniz için işte size 8 neden;

1. Gelecek ğ°çin Tasarlandı, Bugün Hazır

Windows Server “8” Bulut, ğ°ş Zekası ve Büyük Veri gibi geleceğŸimize yön verecek bilişim teknolojileri için tasarlandı. 640 mantıksal işlemci, 8 TB bellek ve 64 sunucuya kadar küme yapılarını destekleyen Windows Server “8” ile kurumunuzun yarın için planları ne olursa olsun, ihtiyaç duyacağŸınız tek platform bugünden elinizde olacak.

2. En ğ°yi Bulut Platformu

Sanal servisler için ölçümleme, bulut uygulamaları için kaynak kullanım sınırlama, çoklu kullanım senaryoları için tam izolasyon, artırılmış esneklik, ölçeklenebilirlik ve yüksek erişilebilirlik yetenekleriyle Windows Server “8” hem kurumların hem de Bulut Servis SağŸlayıcıların ǖzel ve Genel Bulut ihtiyaçlarına en doğŸru çözümleri sunuyor.

3. Sanallaştırmanın ǖtesi

Sınırlar olmadan en zorlu iş yükünü bile sanallaştırmak, veri merkezinizi sisteminizin izin verdiğŸi ölçüde değŸil kendi istediğŸiniz kadar esnekleştirmek ve bir servet ödemeden felaket önleme senaryolarını hayata geçirmek mi istiyorsunuz? Windows Server “8” Hyper-V, sanal makineler için 32 sanal işlemci ve 1 TB bellek desteğŸi, sanal makine aktarımlarındaki kısıtlamaları kaldıran teknolojileri ve tümleşik felaket önleme yetenekleriyle kurumların sanallaştırmadan elde ettiğŸi değŸeri Bulut’a taşıyor.

4. En Esnek LJalışma Deneyimi

Windows Server “8” sanal masaüstü ve uzak uygulama altyapılarının tek merkezden kolaylıkla yönetimine izin verirken, benzersiz RemoteFX teknolojisiyle hem yerel hem de geniş ağŸ üzerinden en iyi kullanıcı deneyimini sağŸlıyor. Güçlendirilmiş ve kolaylaştırılmış DirectAccess teknolojisi ise kullanıcılara evde ya da seyahatteyken bile ofisteymiş gibi çalışmanın verimliliğŸini sunuyor.

5. Uygulamaların Gücü

.Net 4.5 ve IIS 8.0 teknolojilerini kullanırken açık standartları da destekleyen Windows Server “8” ile ǖzel ve Genel Bulutlar için aynı araçlarla uygulama geliştirmek ve uygulamalar için hazır gelen ölçeklenebilirlik ve elastiklik yeteneklerinden faydalanmak mümkün hale geliyor.

6. Benzersiz Depolama Yenilikleri

Windows Server “8” ile gelen yeni depolama sanallaştırma özellikleriyle pahalı SAN yatırımlarına ihtiyaç duymadan yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve iş sürekli depolama havuzları oluşturmak mümkün. Windows Server “8” blok seviye veri tekilleştirme (deduplication) yeteneğŸiyle de mevcut SAN yatırımınızı çok daha uzun süre korumanıza yardımcı oluyor.

7. Yönetim ve Otomasyon KolaylığŸı

Windows Server “8”in görev tabanlı yeni yönetim ara yüzleriyle onlarca sunucuyu tek bir sunucu gibi konfigüre edip yönetmek mümkün hale geliyor. 2000’i aşkın Powershell komutuyla Windows Server “8” otomasyonun gücünü BT yöneticisinin parmaklarının ucuna getiriyor.

8. Windows 8 ile LJok Daha ğ°yi

Windows Server “8” kurumların mevcut Windows 7 yatırımlarını en iyi şekilde değŸerlendirmelerine imkan tanırken Windows 8 ile birlikte gelen yeni kullanıcı ara yüzü, performans, güvenlik ve yönetim özelliklerini de tam destekleyerek yepyeni bir bilişim çağŸının kapılarını aralıyor.

Daha fazla bilgi almak için, Microsoft Sunucu ve Bulut Platformları Yenilikler sayfasındaki en güncel doküman ve videoları inceleyebilir, Windows Server 8 ǜrün Sayfası‘ndan deneme bilgilerine ulaşabilir ve Microsoft’un üst düzey yöneticilerinin Windows Server “8” ile ilgili duyurularına Windows Server Blog’dan ulaşabilirsiniz.

Hepinizi bu heyecan verici işletim sistemini denemeye davet ediyoruz.

Alıntıdır.

Kaynak: http://blog.microsoft.com.tr/windows-server-8-icin-8-neden.html

Önceki KonucPanel Sunucuyu SSH ǜzerinden Hızlı şžekilde Taşımak Sonraki KonuEn LJok Hangi işletim Sistemleri Kullanılıyor

Diger Yayinlar

Yorum Yaz

You must be Kaydol to post a comment.